Connect with Us

Lazio e ka seriozisht/ Fiton ndaj Parmës dhe nuk i ndahet Juves

Seria A

Lazio e ka seriozisht/ Fiton ndaj Parmës dhe nuk i ndahet Juves

Publikuar

-

Lazio e ka seriozisht.

Skuadra e Simone Inzagh-it ka marrë një fitore të rëndësishme 1-0 në fushën e Parma-s. Tri pikë që i kanë dhënë mundësinë bardhekaltërve të parakalojnë Inter-in në renditje dhe të ngjiten në vendin e dytë, një pikë larg Juventus-it kryesues. Zikaltrit do të kenë mundësinë të kundërpërgjigjen në derbin e mbrëmjes së sotme kundër Milan-it.

Takimi i zhvilluar në Tardini është vendosur nga goli i shënuar nga Caicedo në minutën e 41-të të pjesës së parë. Sulmuesi i miqve ka përfituar nga një përplasje mes dy mbrojtësve të Parma-s në zonën e rreptësisë dhe ka ndëshkuar portierin Colombi me lehtësi.

Vendasit kanë shkuar shumë afër golit të barazimit në fillimin e pjesës së dytë, por Strakosha ka larguar rrezikun me një pritje të mrekullueshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: