Connect with Us

Milani merr lajmin e madh pak minuta para derbit/ Pas Ibrahimovicit, gati edhe rikthimi tjetër i bujshëm

Seria A

Milani merr lajmin e madh pak minuta para derbit/ Pas Ibrahimovicit, gati edhe rikthimi tjetër i bujshëm

Publikuar

-

Periudha e errët e Milanit nisi në verën e vitit 2012. Zlatan Ibrahimovic dhe Thiago Silva, dy ndër lojtarët më të mirë të kuqezinjve, morën “urdhrin” për t’u larguar drejt PSG-së. Disa ditë më parë ishin larguar (shumica u tërhoqën) edhe emra të mëdhenj si: Inzaghi, Nesta, Seedorf, Gattuso, Zambrotta, Van Bommel.

Klubi i famshëm italian rikthye në janar Ibrahimovic dhe në verë mund të ndodhë edhe rikthimi i Thiago Silvës. Mbrojtësi brazilian ka mbetur shumë i lidhur me ngjyrat kuqezi dhe fjalët e agjentit të tij rrisin shpresat e tifozëve.

“Thiago Silva ka një dashuri të madhe për Milanin. Nuk kemi vendosur ende asgjë rreth së ardhmes. Rikthimi te Milani? Gjithçka mund të ndodhë“, deklaron për Milancafe24.com, Paulo Tonietto. 35-vjeçarit i përfundon kontrata me kampionët e Francës në fund të këtij sezoni dhe vera mund ta rikthejë në Milanelo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: