Connect with Us

Moment i frikshëm/ Video: Ish-ylli i Milanit bie pa ndjenja në fushë

Sport

Moment i frikshëm/ Video: Ish-ylli i Milanit bie pa ndjenja në fushë

Publikuar

-

Një episod i frikshëm ka ndodhur në Portugali, më saktë në takimin mes Portos dhe Benficës. Klasikja e futbollit portugez nisi menjëherë me luftë të ashpër dhe me ritëm të lartë.

Mesfushori i Benficës, që dikur ka luajur edhe me Milanin, Adel Taarabt, mori një goditje në fytyrë që në minutën e dytë të sfidës, duke u shembur në tokë pa ndjenja. Sulmuesi i Portos e godet në mënyrë të pavullnetshme me grusht në fytyrë dhe Taarabt mbetet pa ndjenja, duke rënë dhe keq në fushën e blertë.

Ndërhyrja e mjekëve ishte e menjëhershme dhe për fat të mirë, Taarabt u rikuperua plotësisht, me mesfushorin i cili luajti deri në minutën e 65-të në këtë takim. Përsa i përket rezultatit të ndeshjes, Porto fitoi 3-2.

https://rr.vsports.pt/vod/57238/m/567708/rr/8db318d4a10ca79c9aa5144b9842b94f

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: