Connect with Us

Moviola/ Skënderbeut i mungon një penallti ndaj Bylisit, por ajo e Bregut ishte… dhuratë

Sport

Moviola/ Skënderbeut i mungon një penallti ndaj Bylisit, por ajo e Bregut ishte… dhuratë

Publikuar

-

Sërish protagonistë arbitrat edhe në këtë ndeshje. Kryesori Shahini në minutën e 33-të nuk akordoi një penallti për vendësit.

Futbollistët e Skënderbeut pretendojnë për 11-metërsh pas një kontakti mes Taipit dhe Guindos, por për gjyqtarin Shahini ndërhyrja ka qenë jashtë zonës. Pamjet filmike treguan se faulli është shkaktuar mbi vijë dhe rregullorja parashikon penallti.

Provoi Bregu, por nuk e gjen dot portën. Minuta e 69-të, penallti për Skënderbeun. Dejvi Bregu rrëzohet në zonë pas një kontakti me Peposhin, për gjyqtarin Shahini nuk ka dyshime, 11-metërsh për korçarët.

Shahini nuk u ndihmua as nga asistentët, pasi Bregu në fakt është ngatërruar me këmbën e tij në atë moment dhe nga pamjet nuk duket të ketë penallti.

Protestojnë ballshiotët. Kapiteni Bruno Dita kalon në avantazh korçarët nga pika e bardhë e penalltisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ermir Lenjani tregon padrejtësinë e turpshme që i bënë në Zvicër për shkak të koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani do të bënte bujë përpara disa ditësh, pasi do të largohej nga Sioni së bashku me 8 lojtarë të tjerë. Kjo pasi futbollistët nuk pranuan uljen e rrogave dhe presidenti Christian Constantin mori masën më ekstreme. Por çfarë ndodhi realisht? Një padrejtësi mund të thuhet se i është bërë këtyre lojtarëve, ndërsa vërtet […]

LEXO TE PLOTE