Connect with Us

Napoli turpërohet në shtëpi/ Elseid Hysaj bën sehir

Seria A

Napoli turpërohet në shtëpi/ Elseid Hysaj bën sehir

Publikuar

-

Rezultat surprizë në “San Paolo”, aty ku Napoli u mund 2-3 nga Lecce për javën e 23-të të Serisë A. Pas dy fitoreve rresht ndaj Juventusit dhe Sampdorias, u mendua se djemtë e Gattusos kishin gjetur formën e duhur, por nuk është kështu.

Në sfidën e sotme, Lecce e meritoi fitoren, duke dalë me 3 pikë nga ky takim. Pjesa e parë u mbyll 0-1 për miqtë, pas golit të Lapadula 29′. Në pjesën e dytë u shënuan plot 4 gola. Mertens barazoi përkohësisht shifrat në fillim të pjesës së dytë, por në minutën e 61′ Lapadula shënoi golin e dytë në këtë takim.

Në 10 minutat e fundit u shënuan edhe dy gola të tjerë. Fillimisht miqtë trefishuan rezultatin me Mancosu 82, ndërsa vendasit ngushtuan shifrat me Callejon në minutën e 90′.

Pas kësaj ndeshjeje, Napoli renditet i 11-ti me 30 pikë, ndërsa Lecce në vendin e 17-të me 22 pikë. Përsa i përket Hysajt, ai e pa këtë takim nga pankina rezervë pasi nuk luajti për asnjë minutë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: