Connect with Us

Napoli u turpërua në shtëpi/ Gattuso zbulon problemin e Hysajt me shokë

Seria A

Napoli u turpërua në shtëpi/ Gattuso zbulon problemin e Hysajt me shokë

Publikuar

-

Gennaro Gattuso ka parë një Napoli të frikësuar dhe emocionalisht të dobët gjatë humbjes 3-2 ndaj Lecces.

“Rastet edhe mund të humben, por problemi është se ekipi është shumë i dobët emocionalisht,” shprehet trajneri për Sky Sport Italia.

“Gjithmonë kishim tre mbrojtës rreth Lapadula-s sot dhe ai përherë arrinte të ruante topin dhe të përfshinte shokët e ekipit në lojë.

Do të ulemi dhe ta shohim këtë ndeshje së bashku, të mësojmë se si të shmangim rreziqet. Kishim pesë-gjashtë ndeshje për gol në 30 minutat e para, por në momentin e parë që kemi presion, humbim vetëbesim.

U mundova të fusja sa më shumë sulmues në lojë, por na mungon organizimi, kështu që nuk arrijmë të dëmtojmë kundërshtarin. Ky është problemi ynë më i madh.

Zhgënjimi ynë më i madh është se tifozët më në fund u rikthyen në San Paolo, dhe meritonin një paraqitje më të mirë.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE