Connect with Us

Nuk do e besoni sa futbollistë shqiptarë ishin gjithsej në fushë gjatë ndeshjes Hajduk-Lokomotiva e Zagrebit

Sport

Nuk do e besoni sa futbollistë shqiptarë ishin gjithsej në fushë gjatë ndeshjes Hajduk-Lokomotiva e Zagrebit

Publikuar

-

Ditën e djeshme Hajduku Spliti sfidoi Lokomotiva Zagreb, në ndeshjen ku ekipi i Ismajlit fitoi me rezultatin minimal 1-0. Megjithatë, ajo që vlen për t’u përmendur është prania e futbollistëve shqiptarë në fushë. Te Hajduku luajnë Ismajli, Dellova e Tahiraj, ndërkohë më shumë prani kuqezi ka te Lokomotiva, ku aktivizohen Uzuni, Mersinaj, Kastrati, Çokaj dhe Tuci.

Ndërkohë ndeshjen e kanë nisur nga minuta e parë katër shqiptarë, me Ismajlin te Hajduku dhe Uzunin, Kastratin dhe Mersinajn te Lokomotiva. Një numër akoma më i madh lojtarësh nga vendi ynë kanë mbyllur ndeshjen.

Gjatë ndeshjes janë aktivizuar edhe tre lojtarë të tjerë. Tahiraj është futur në radhët e Hajdukut dhe Çokaj e Tuci për Lokomotivën, duke e çuar në shtatë numrin e legjionarëve tanë në fushë. Një ndeshje me kaq shumë shqiptarë në një vend të huaj mund ta kemi parë shumë rrallë, ose asnjëherë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: