Connect with Us

Përcaktohet axhenda e javës së 22-të, zbuloni kur do të zhvillohet supersfida Tirana-Skënderbeu

Sport

Përcaktohet axhenda e javës së 22-të, zbuloni kur do të zhvillohet supersfida Tirana-Skënderbeu

Publikuar

-

Java e 22 e Kategorisë Superiore do të zhvillohet në datat 15 dhe 16, që përkon me dy ditët e fundjavës. E shtuna nuk do të jetë e ngarkuar, pasi siç ndodhi javën e shkuar, ditën e parë do të zhvillohet vetëm një ndeshje. Është përsëri Tirana, skuadra që do të hapë siparin e takimeve. Kryeqytetasit do të sfidojnë Skënderbeun në shtëpinë e tyre, me ndeshjen që zhvillohet në orën 17:00.

Katër të tjerat janë të programuara të zhvillohen të dielën. Ora 14:00 rezervon plot tre ndeshje. Luftëtari do të presë Flamurtarin në Gjirokastër, në duelin mes dy vendeve të fundit. Ndërkohë një sfidë mjaft të vështira ka Kukësi, që do udhëtojë në Ballsh për të sfiduar Bylisin, në një kohë që ballshiotët janë të etur për rezultat pozitiv, pas hapave të fundit fals.

Ndeshje tjetër e orës 14:00 është Laçi-Partizani. Kampionët e vendit do të synojnë të vazhdojnë serinë e fitoreve, pas atyre ndaj Luftëtarit dhe Flamurtarit, ndërsa Laçi synon të rikthehet pas humbjes së djeshme kundër Kukësit. Takimi i vetëm në orën 17:00 për ditën e diel është Teuta-Vllaznia, që do luhet në “Niko Dovana”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Kjo situatë në prek të gjithëve”, Altin LALA flet nga Gjermania: Problem do jetë …

Publikuar

-

Nga

Virusi COVID-19 vazhdon të jetë problematik për një pjesë të madhe të botës dhe kryesisht Europën. Për ta parandaluar, vendet kanë marrë masa ekstreme duke kufizuar lëvizjen e individëve. Gjermania është një nga vendet që ka numër të lartë të infektuarish, por vdekshmëria është e ulët kjo dhe fal menaxhimit të bluzave të bardha. Ish […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Historike/ Ja rekordi që theu Dinamo në Kupat e Europës

Publikuar

-

Nga

Dinamo arriti që afro dy dekada më parë të rikthehet te titulli kampion, nën presidencën e Besnik Sulajt dhe me një skuadër që grumbulloi më të mirët e futbollit shqiptar. Mjafton të përmendësh portierin e tretë të Kombëtares, Ilion Lika, apo dhe sulmin, aty ku kualitete si: Fjodor Xhafa e Daniel Xhafaj, Klodian Asllani apo […]

LEXO TE PLOTE