Connect with Us

Pësoi dy gola, ja si e vlerësojnë mediat italiane Etrit Berishën

Seria A

Pësoi dy gola, ja si e vlerësojnë mediat italiane Etrit Berishën

Publikuar

-

Spali pësoi një humbje me përmbysje mesditën e sotme nga Sasuolo në shtëpi. Skuadra ku aktivizohet portieri i Kombëtares, humbi me rezultatin 1-2 dhe kështu nuk mundi të merrte një trepikësh të artë në luftën për mbijetesë.

Berisha bëri një paraqitje të mirë, teksa është vlerësuar nga “Tuttomercato.web”, me notën 6.

“Në gjysmën e parë, finalizimet e Sasuolos ishin shpesh të lehta për t’u kuptuar. Në fragmentin e dytë, ai u zhvendos nga Kaputo në rastin e penalltisë. Ndërkaq ai nuk mund të bëjë asgjë në lidhje me goditjen me kokë të Bogas”, shkruan kjo media për portierin e Kombëtares.

Pavarësisht sezonit shumë të dobët që Spali po bën, Berisha po zhvillon një vit të shkëlqyer në plan personal.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: