Connect with Us

Reali fiton bindshëm në transfertë, Barcelona nën presion të madh

La Liga

Reali fiton bindshëm në transfertë, Barcelona nën presion të madh

Publikuar

-

Real Madrid ka fituar 1-4 në transfertë ndaj Osasunës për javën e 23-të të La Ligës. Vendasit e nisën shumë mirë takimin duke kaluar në avantazh më Garcia në minutën e 14′, i cili dërgoi topin me kokë pas një goditjeje këndi.

Djemtë e Zidane përmbysën rezultatin me dy gola në 5 minuta, fillimisht me Isco në 33′, i cili shënoi një gol shumë të bukur me gjysmë rroveshiatë dhe më pas me Ramos në 38′, i cili shënoi me kokë. Në fund të pjesës së dytë, Reali shënoi edhe dy gola të tjerë më Lucas Vasquez 85′ dhe Luka Jovic 92′.

Pas kësaj fitoreje, Reali kryeson me 52 pikë dhe shkëputet me 6 pika nga Barcelona e vendit të dytë, e cila duhet të fitojë me patjetër në darkë ndaj Betis. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: