Connect with Us

Shumë zhurmë për asgjë/ Bayerni dhe Leipzig ndahen në paqe

BundesLiga

Shumë zhurmë për asgjë/ Bayerni dhe Leipzig ndahen në paqe

Publikuar

-

Supersfida e javës së 21-të të Bundesligës ka përfunduar me rezultatin e “bardhë” 0-0. Ishte një sfidë tepër e luftuar në “Allianz Arena”, por në fund munguan golat dhe skuadrat duhet të kënaqen me nga një pikë.

Bayern dhe Leipzig kanë hyrë në këtë sfidë në vendin e parë dhe të dytë, teksa i ndante vetëm një pikë në renditje. Kjo është hera e parë që Leipzig ka dalë me pikë nga shtëpia e bavarezëve.

Gjithçka do të mbetet e njëjtë, bavarezët do ta ruajnë kreun e renditjes, por RB do të jetë përsëri aty, pranë, dhe gati për një luftë deri në fund.

Humbësi më i madh i kësaj jave ishte Dortmundi, që nuk arriti të fitonte ndaj Bayer Leverkusen dhe si pasojë nuk ka arritur t’u afrohet as edhe një pikë kryesuesve.

Sfida në Munich ishte e luftuar dhe mundësitë për të shënuar nuk munguan, por Lewandowsi dhe Werner nuk ishin në ditën e tyre më të mirë.

Megjithatë, dy trajnerët do të jenë të kënaqur me këtë rezultat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: