Connect with Us

Statistikat e frikshme, Kumbulla dhe Rrahmani të pakalueshëm

Kombëtare

Statistikat e frikshme, Kumbulla dhe Rrahmani të pakalueshëm

Publikuar

-

Nëse Verona mundi të shtunën Juventusin, asgjë nuk i duhet lënë rastësisë. Skuadra ishte përgatitur që të mos linte bardhezinjtë të luanin dhe me dy garanci në prapavijë si Marash Kumbulla e Amir Rrahmani, ndaloi thuajse çdo tentative të bardhezinjve.

Kështu, statistikat tregojnë se përballë prapavijës që ka protagoniste këtë dyshe, Juventusi e ka shumë të vështirë që të bëjë gjërat ashtu siç është mësuar. Shifrat zyrtare flasin për vetëm 3 gjuajtje në kuadrat në total të bardhezinjve në duelin e djeshëm, më keq se ndaj çdo ekipi tjetër në këtë edicion në Serinë A.

Në fakt, statistika ishte regjistruar edhe një herë më parë, pikërisht në ndeshjen e fazës së parë ndaj veronezëve të cilët u mundën në fund me shifrat 2-1. Në luftën për titullin kampion që është ndezur si rrallëherë në vitet e fundit në Serinë A, ndoshta Inter e Lacio duhet të kopjojnë në duelet direkte atë që sollën në fushë Kumbulla e Rrahmani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka kujton miqësoren me Breshan: Erdhi edhe Roberto Baxho

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, është kthyer pas në kohë, teksa në një prononcim për gazetën “Bresciaoggi”, ka kujtuar me nostalgji, miqësoren e zhvilluar me klubin italian të Breshas, në 21 gusht vitin 2002. Në atë kohë Kombëtarja kuqezi drejtohej nga italiani Dosena, ndërkohë që ajo sfidë rezultoi një miqësore festive. Shqipëria arriti të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Cana tregon si fituam ndaj Rumanisë në Europian: Bëjeni për mua

Publikuar

-

Nga

Lorik Cana ka qenë i ftuar në “Fan Zone”, atje ku ka rrëfyer edhe eksperiencën me Shqipërinë në Europianin e Francës. Më saktësisht atë ndeshje të fituar ndaj Rumanisë me rezultatin 1-0, ndërsa kapiteni legjendar ia kishte lënë si porosi djemëve të Kombëtares: “Bëjeni të mundur që të mos jetë ndeshja e fundit për mua”. […]

LEXO TE PLOTE