Connect with Us

Strakosha heroi i Lacios, ja si vlerësohet shqiptari nga mediat italiane

Kombëtare

Strakosha heroi i Lacios, ja si vlerësohet shqiptari nga mediat italiane

Publikuar

-

Lacio mori një fitore të vështirë, por me vlera në fushën e Parmës me rezultatin 0-1. Skuadra e Simone Inzagit ia doli të marrë 3 pikë të rëndësishme duke e ndihmuar të ngjitet nga pas Juventusit në renditje.

Portieri i Shqipërisë, Tomas Strakosha dhe reparti i mbrojtjes nuk e lejuan Parmën ta ndryshonte fatin e takimit.

Kështu “Tuttomercato.web”, e ka vlerësuar portierin e Kombëtares, me notën 6.5. “Ai shtrihet dhe pret goditjen nga faulli të Kurtiç që kaloi murin dhe ishte më e vështirë se sa pritej. Pastaj me gishta devijon tentativën e Kaprarit dhe grushton atë të Kuçkas. I sigurtë në daljet e tij”, shkruan kjo media për portierin e Kombëtares.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka kujton miqësoren me Breshan: Erdhi edhe Roberto Baxho

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, është kthyer pas në kohë, teksa në një prononcim për gazetën “Bresciaoggi”, ka kujtuar me nostalgji, miqësoren e zhvilluar me klubin italian të Breshas, në 21 gusht vitin 2002. Në atë kohë Kombëtarja kuqezi drejtohej nga italiani Dosena, ndërkohë që ajo sfidë rezultoi një miqësore festive. Shqipëria arriti të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Cana tregon si fituam ndaj Rumanisë në Europian: Bëjeni për mua

Publikuar

-

Nga

Lorik Cana ka qenë i ftuar në “Fan Zone”, atje ku ka rrëfyer edhe eksperiencën me Shqipërinë në Europianin e Francës. Më saktësisht atë ndeshje të fituar ndaj Rumanisë me rezultatin 1-0, ndërsa kapiteni legjendar ia kishte lënë si porosi djemëve të Kombëtares: “Bëjeni të mundur që të mos jetë ndeshja e fundit për mua”. […]

LEXO TE PLOTE