Connect with Us

Super ndeshje/ Interi fiton derbin e çmendur dhe kap vendin e parë

Seria A

Super ndeshje/ Interi fiton derbin e çmendur dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Inter dhe Milani na kanë dhuruar sot një ndeshje të çmendur, që do të mbahet mend gjatë. 6 gola të shënuar, përmbysje e madhe dhe spektakël nga fillimi në fund.

Kuqezinjtë shënuan të parët, madje dy gola rresht. Fillimisht me Rebic 40′ dhe më pas me Ibrahimovic në fund të pjesës së parë. Pjesa e dytë foli e gjitha për Interin, që shënoi 4 gola.

Zikaltrit shënuan fillimisht 2 gola në 2 minuta, Brozovic 51′ dhe Vecino 53′. Në minutën e 70′ ishte holandezi De Vrij që shënoi golin e tretë dhe të përmbysjes së madhe. Interi në festë, Milani në tapet. Në minutat shtesë, Romelu Lukaku vulosi përfundimisht fatin e këtij takimi.

Kjo fitore vlen dyfish për Interin, pasi jo vetëm që fitoi ndaj rivalit historik, por merr edhe kreun e renditjes, edhe pse me pikë të njëjta me bardhezinjtë, por zikaltrit kanë golavarazhin më të mirë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE