Connect with Us

Talenti korçar firmosi për Lacion, e ëma i bën dedikimin emocionues

Sport

Talenti korçar firmosi për Lacion, e ëma i bën dedikimin emocionues

Publikuar

-

Talenti korçar Dean Lico vetëm pak ditë më parë firmosi me Lazion në Itali. Djaloshi që ka një të kaluar në klube të njohura si Leganes apo edhe Sporting në Portugali, ka festuar dje 20 vjetorin e lindjes.

I dalë nga moshat e Skënderbeut, Dean Lico shihet si një lojtar me të ardhme, duke u afruar kështu nga ekipi i njohur italian. Në ditëlindjen e tij, nuk mund të mungonte edhe urimi i së ëmës, Danielës që dukshëm e emocionuar dhe krenare i ka uruar djaloshit vite të lumtura.

Urimi:

Nuk mund ta shpreh dot me fjale se sa mirenjohse dhe e perulur ndihem para Zotit per ty shpirtush , te ka bekuar me talent , skemi asnje merite per kete, por jane sakrificat, puna e palodhur, perkushtimi, forca per te mos u dorezuar asnjehere , miresia qe ke ne shpirt qe te bejne ty nje djalosh kaq special dhe mua nje nene kaq krenare . U befsh 100 vjet jeta ime , festofsh cdo moment te jetes tende si ky 20 vjetor i bekuar. Te duam shume!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: