Connect with Us

Video: Kampioni i botës bombardon portën e Barcelonës/ E feston golin mjaft bukur

La Liga

Video: Kampioni i botës bombardon portën e Barcelonës/ E feston golin mjaft bukur

Publikuar

-

Pas eliminimit nga Atl. Bilbao në Kupën e Mbretit, Barcelona po vuan shumë edhe në kampionat. Katalanasit janë duke u mundur momentalisht 2-1 nga Betis, për javën e 23-të të La Ligës.

Vendasit kaluan të parët në avantazh nga pika e bardhë e penalltisë, pas ndërhyrjes së VAR-it. Ishte Sergio Canales që dërgoi topin në rrjetë.

Miqtë barazuan me De Jong pas 3 minutash, ku Messi dha një asist fantastik për holandezin, që nuk gaboi para portës.

Në minutën e 26′ i gjithë stadiumi shpërtheu në festë, ku kampioni i botës, Nabil Fekir, bombardoi portën e Ter Stegen pas një aksioni model. Më pas, francezi e festoi golin duke u falur, pasi ata që e njohin e dinë që ai është një besimtar i madh dhe sa herë shënon gol, falënderon Zotin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: