Connect with Us

Ylli i Juventusit shpërthen pas humbjes ndaj ekipit të shqiptarëve/ Kjo është turpëruese

Seria A

Ylli i Juventusit shpërthen pas humbjes ndaj ekipit të shqiptarëve/ Kjo është turpëruese

Publikuar

-

Portieri i Juventusit, Wojciech Szczesny, ka thënë se humbja e mbrëmshme ndaj Veronës është turpëruese dhe e dhimbshme. Polaku e pranon se ekipi i tij po has në vështirësi në ndeshjet e udhëtim.

Fabio Borini dhe Giampaolo Pazzini përmbysën golin e shënuar fillimisht nga Ronaldo, duke i dhënë një fitore të madhe vendasve.

“Është një humbje që dhemb. Ne po luajmë mirë në shtëpi, por në ndeshje jashtë fushe po hasim vështirësi. Mendoj se ka të bëjë me mendësinë, por duhet të ndryshojë menjëherë sepse është e turpshme për një ekip kaq të vlefshëm të humbasë pikë kështu në udhëtim. Gara për titull është shumë e fortë dhe këto pikë të lëna, mund të jenë fatale”, tha Szczesny.

Për Veronën mbrëmë në fushë nga minuta e parë ishine dhe dy shqiptarët, Kumbulla dhe Rrahmani. Madje, mbrojtësi i kombëtares shqiptare u shpall lojtari i ndeshjes. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Po më lajmërojnë çdo ditë për miqtë e mi të vdekur”, rrëfimi rrënqethës i ndihmësit të Rejës

Publikuar

-

Nga

Zv/trajneri i Shqipërisë Serxho Porrini rrëfen se shumë miq të tij po humbasin jetën për shkak të koronavirusit në Itali. Ish-futbollisti i Juventusit, i cili ka humbur në këtë katastrofë natyrore edhe njërin prej kushërinjve të tij, këmbëngul që ky sezon të shtyhet për vitin e ardhshëm duke e konsideruar si “të sforcuar dhe të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Publikuar

-

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai është mbyllur këto kohë, por sulmuesi i Napolit ka vendosur ta shfrytëzojë për trupat mjekësore të Katoëice në Poloni. Iniciativa ka qenë e Jessicas, e cila ka hedhur idenë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE