Connect with Us

Zbulohet arsyeja/ Ja pse Mourinho ishte i pranishëm sot në ndeshjen e Bayernit

BundesLiga

Zbulohet arsyeja/ Ja pse Mourinho ishte i pranishëm sot në ndeshjen e Bayernit

Publikuar

-

Supersfida e kësaj jave në Bundesligë mes Bayernit dhe Leipzigut u mbyll në barazim pa gola. Dy ekipet që kryesojnë renditjen u kënaqën me një pikë.

Ajo që ra më shumë në sy gjatë kësaj ndeshjeje, ishte prania e Jose Mourinho në shkallët e “Allianz Arena”. Shumë vetë u habitën nga prania e portugezit në këtë ndeshje, por arsyeja e pranisë së Mourinhos në këtë ndeshje ka të bëjë me faktin se Tottenhami dhe Leipzig do të përballen mes tyre në Champions League, pas 10 ditës.

“The Special One” ka vendosur ta ndjekë nga afër kundërshtarin e tij në Champions, për të zbuluar pikat e dobëta. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Zyrtare/ Bayerni firmos me trajnerin e ri deri në vitin 2023

Publikuar

-

Nga

Nuk ka dyshime, Hansi Flick do të jetë trajneri i Bayernit edhe në vazhdim. Tekniku gjerman ka firmosur kontratë si trajner i parë i Bayern deri në vitin 2023. Lajmi është zyrtarizuar nga vetë klubi bavarez para pak minutash. 55-vjeçari ka fituar besimin e drejtuesve dhe tashmë është zyrtarisht timonier i gjigatëve gjermanë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE