Connect with Us

Analiza e Memellit: Ja sa do të vlente Kumbulla në qoftë se nuk do të ishte shqiptar

Kombëtare

Analiza e Memellit: Ja sa do të vlente Kumbulla në qoftë se nuk do të ishte shqiptar

Publikuar

-

Paraqitjet e Marash Kumbullës janë të jashtëzakonshme me Veronën, ndërsa qershia mbi tortë për vlerësimet e mëdha erdhi ndaj Juventusit. Goli i anuluar dhe penalltia e fituar ndaj Bonuçit, e kanë kthyer mbrojtësin kuqezi në njeriun e ndeshjes, nisur këtu edhe nga ndalesat që i ka bërë sulmuesve bardhezinjë.

Ndërkohë Migen Memelli e ka siguri se nëse ky futbollist do të kishte një pasaport tjetër, atëherë do të kishte një vlerë shumë herë më të madhe. Të paktën, kështu shprehet në emisionin e “Zona Gol”:

“Për Kumbullën mund të them se janë në garë dy ekipet e një qytet, Manchester City dhe Manchester United. Por për mendimin tim personal, do të qendrojë në Itali. Sa i përket vlerës së çmimit, jam i sigurt se nëse nuk do të kishte pasaport shqiptare, por holandeze apo belge, sot do vlente 50-70 milionë euro. Kaq do të ishte vlera për të, ndërsa Rrahmani ka për ta kaluar pasi ka vitet në favor”, ka thënë Memelli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: