Connect with Us

Befason Egbo: Partizani për titull, ja kush është objektivi im te Tirana

Sport

Befason Egbo: Partizani për titull, ja kush është objektivi im te Tirana

Publikuar

-

Trajneri i Tiranës, Emanuel Egbo, ishte i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, teksa ka folur për Tiranën, kundërshtarët dhe objektivat e skuadrës që drejton.

Kukësi? “Kam thënë shpesh se nuk kam pse merrem me ekipin e Kukësit, por nëse Tirana fiton ndeshjen e vet. Nuk jam tip që bëhem tifoz të humb Kukësi apo jo, nëse e ka vendos Zoti do të bëjmë llogaritë”.

Kobinah? “Ai ka qenë shumë i lodhur deri kur bëri gol me Vllazninë, duhej të freskoja ekipin. Ai është lojtar që ka një aftësi në çdo kohë dhe mund të bëjë gol. Ndaj e menduam që nëse ka kohë, cilësinë e ka, di të gjuajë me të majtën, mund të bëjë diçka. Në momentin që isha gati ta ndryshoja, bëri atë që prisnim”.

Takimi me presidentin? “Objektivin e kanë vendosur dhe e dimë brenda klubit çfarë është vendosur. Objektivi im është që të fitojë Tirana sa më shumë ndeshje deri në fund. Halilin nuk e takoj shpesh. E takoi një apo dy herë në javë, nëse ka ndonjë gjë të veçantë për të folur. Flas kur ka diçka të rëndësishme, por kur fitohet nuk ke pse të takosh presidentin”.

Partizani? “Nuk mund ta përjashtoj Partizanin nga lufta për titull se është kampion deri sa të mbarojë kampionati dhe e fiton ekip tjetër. Ata mbeten pretendentë për titull dge duhet vlerësuaqn nga çdo ekip”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: