Connect with Us

Haris Fakiç tregon legjendën e Skënderbeut vitet e fundit: Ishte lider i shkëlqyeshëm, meriton respekt

Sport

Haris Fakiç tregon legjendën e Skënderbeut vitet e fundit: Ishte lider i shkëlqyeshëm, meriton respekt

Publikuar

-

Drejtori Sportiv i Skenderbeut, Haris Fakic  është bere nostalgjik për vitet e arta. Ai ka postuar në profilin e tij disa fjalë për ish kapitenin Orges Shehi, që mbajti për disa kohë edhe postin e trajnerit te bardhekuqtë.

Fakiç që njihet për lëvizjet e zgjuara në merkato, nuk i ka kursyer elozhet karshi ish-portierit të klubit.

“Meriton respekt të madh”, thotë mes të tjerash shqiptaro-maqedonasi që qysh prej vitit 2017 është pjesë e klubit të Skënderbeut.

Duket se forma jo e duhur e sezoneve të fundit, i ka kujtuar kohët e arta Drejtorit Sportiv, që ka gjetur “origjinalin e Shqipërisë”. Kujtojmë se Orges Shehi kaloi plot tetë vite në portën e korçarëve, duke fituar gjashtë trofe të kampionatit dhe dy të Superkupës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: