Connect with Us

“Jam skeptik për Tiranën, s’të jep garanci”, ish-mbrojtësi i Kombëtares bën deklaratën e papritur

Sport

“Jam skeptik për Tiranën, s’të jep garanci”, ish-mbrojtësi i Kombëtares bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Ish-mbrojtësi i Kombëtares dhe Tiranës, Ervin Fakaj, nuk është i bindur për sukseset e Tiranës. Në “Supersport”, analisti ka bërë me dije se bardheblutë duhet të tregojnë sesi mund të dalin nga kriza nëse bien. Ai bëri një paralelizëm me fillimin e kampionatit dhe rënien e menjëhershme të tyre.

“Jam skeptik për Tiranën, të jem i sinqertë. Gjithmonë me këto shpërthimet e menjëhershme pas një periudhe jo të mirë, gjithmonë kanë një fund. Shpresoj të mos jetë rënie si në fillimin e sezonit, por do ta ketë. Më jep më shumë garanci skuadra e Kukësit, për grupin që ka dhe mënyrën se si luan”, argumentoi Fakaj. Për momentin, bardheblutë janë të dytët me 40 pikë, një më pak se Kukësi. Kanë fituar shtatë ndeshjet e fundit në kampionat dhe nuk kanë lënë asnjë pikë rrugës me ardhjen e Emanuel Egbosë në krye të ekipit. Skuadra gjithashtu ka ulur goxha numrin e golave të pësuar, në krahasim me javët e para të kampionatit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: