Connect with Us

Lajm i bujshëm nga Anglia, Guardiola i prish mëndjen Kumbullës

Kombëtare

Lajm i bujshëm nga Anglia, Guardiola i prish mëndjen Kumbullës

Publikuar

-

Interit do t’i duhet shumë punë për të nënshkruar me 20 vjeçarin e Kombëtares shqiptare. Marash Kumbulla është kthyer në pak muaj si lider në mbrojtjen e Veronas, aqsa për shërbimet e shkodranit ka një derbi mes Manchester United e City. Ndeshja e fundit që Verona përmbysi kundër Juventusit ishte e duhura për djaloshin shqiptar, që u ndoq nga tre “gjigantë” të Europës.

Skaut nga United, City e Borrussia Dortmund e ndoqën nga afër Marash Kumbullën, me lojtarin që ishte protagonist në golin e fitores. Inter ka një dashuri në distancë me Kumbullën, teksa palët kanë gjetur një akord paraprak gjatë janarit, me agjentin e lojtarit që ishte në zyrat e zikaltërve. Sipas “calciomercato” Inter është gati të ofrojë më shumë se Napoli në verë, por konkurenca më e madhe vjen nga ishulli, aty ku Pep Guardiola duket se ka “prishur” mendjen e lojtarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Kola shfryn ndaj Edi Ramës: Një m*t bëre me premtimin e 100 ditëve

Publikuar

-

Nga

Ish-futbollisti i njohur i Tiranës Agustin Kola kritikoi ashpër kryeministrin Edi Rama, i cili refuzoi të miratonte një paketë ndihme financiare për klubet e futbollit shqiptar për shkak të ndërprerjes së kampionatit prej pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate, ish-sulmuesi i famshëm i 24-herë kampionëve të Shqipërisë i kujtoi kryeministrit Rama se në klube nuk […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

UEFA letër Federatave: Futbolli nuk do të ndalet

Publikuar

-

Nga

Letra zyrtare dërguar nga Presidenti i UEFA-s Ceferin, drejtuesi e ECA, Andrea Agnelli, dhe drejtuesi i Ligave Europiane, Lars-Christer Olsson, për federatat europiane të futbollit dhe anëtarët e ligave. Nyon, 2 Prill 2020 Të nderuara federata anëtare, Të nderuar kampionate anëtare, Të nderuar klube anëtare, Kriza shëndetsore e tanishme e shkaktuar nga përhapja e COVID-19 nuk […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bënë ndaj Shqipërisë/ Francezët racizëm edhe afrikanëve, por iu kthehet Eto: Bij k*rvash

Publikuar

-

Nga

Një eksperiment vërtet i çmendur është hedhur si hipotezë nga dy mjekë francezë, që kanë kërkuar që vaksinat kundër COVID-19 të bëhen në Afrikë. Pra duke i përdorur njerëzit në këtë kontinent si kafshë, për të testuar sesa e sigurtë është vaksina e përdorur, që mund të jap shumë efekte anësore dhe askush nuk e […]

LEXO TE PLOTE