Connect with Us

Manaj vazhdon krah për krah me Messin në stërvitje, vjen lajmi i papritur për shqiptarin

La Liga

Manaj vazhdon krah për krah me Messin në stërvitje, vjen lajmi i papritur për shqiptarin

Publikuar

-

Rei Manaj vazhdon të stërvitet në ekipin e parë, por grumbullimi në ndeshje zyrtare me yjet katalanas duket larg. Ai është i vetmi sulmues qendre në ekipin blaugrana, megjithatë Setien ende nuk beson ende në aftësitë e lushnjarit aq sa t’i japë mundësinë mundësinë e grumbullimit në ekipin e parë e më pas një debutim të mundshëm.

Përveç kësaj Barcelona pritet të shfrytëzojë mundësinë e hyrjes përsëri në merkato, rregull që ia ofron La Liga për të kompletuar ekipin, pas dëmtimit të rëndë të Dembele. Nëse katalanasit sjellin një sulmues tjetër në “Camp Nou” shanset e 22-vjeçarit do të jenë shumë minimale. Madje, situata mund të vështirësohet edhe më shumë për Manaj.

“Mundo Deportivo” raporton se Barcelona B po kërkon një tjetër sulmues sepse e konsideron jo të plotë ekipin aktual. Kjo vjen edhe për pasojë të dëmtimit të Hiroki Abe, që do të mungojë 5 muajt e ardhshëm dhe do të largohet nga lista e klubit katalanas për këtë sezon. Kështu, për Manajn do të shtohej edhe më shumë konkurrenca edhe në ekipin e dytë të Barcelonës dhe do i duhet të shtrohet edhe më shumë për të fituar një vend të rëndësishëm në klubin blaugrana.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: