Connect with Us

Momenti i Strakoshës, thyen mallkimin që e ndiqte që nga gushti

Sport

Momenti i Strakoshës, thyen mallkimin që e ndiqte që nga gushti

Publikuar

-

Thomas Strakosha i është gëzuar dje një tjetër ndeshje me rrjetë të paprekur, pasi Lacio e tij mundi 1-0 Parmën në transfertë, por njëkohësisht, ai arriti të thyente një mallkim që e ndiqte që nga muaji gusht dhe që ishte kthyer edhe në një lloj ngërçi për skuadrën bardhekaltër.

Kjo e fundit në fakt ka qenë shumë më pak e kujdesshme në mbrojtje në këtë edicion, duke menduar që të sulmojë dhe për sa kohë që golat e shënuar evitonin humbjet, nuk shqetësohej nëse Strakosha e mbyllte sfidën pa pësuar. Kjo bëri që në transfertë, Strakosha të kishte regjistruar deri dje vetëm një ndeshje pa pësuar gol, atë të javës së parë të kampionatit kur fitonte në fushën e Sampdorias me shifrat 3-0.

Që atëherë, të gjitha transfertat jashtë fushe ishin mbyllur me të paktën një gol të pësuar dhe për Strakoshën ky ishte kthyer në një problem madhor. Ndaj ndeshja e radhës pa pësuar me një paraqitje shumë bindëse duke ndalur çdo tentativë drejt katërkëndorit të tij, është një shtysë më shumë për portierin në një pikë delikate të sezonit, ku skuadra e tij është kthyer në pretendente për titull.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: