Connect with Us

Ndizet supersfida, Pollozhani “kërcënon” Tiranën

Sport

Ndizet supersfida, Pollozhani “kërcënon” Tiranën

Publikuar

-

Skënderbeu nuk arriti të dilte me 3 pikë nga sfida e fundjavës përballë Bylisit. Vendasit barazuan 1-1 dhe shpërdoruan raste pa fund shënimi që në fund iu kushtojë lënien e 2 pikëve. Të mërkurën, korçarët do të zbresin sërish në fushë pasi do të përballen me Besën në ndeshjen e dytë të Kupës. Takimi i parë është mbyllur me fitoren 2-0 në favor të Skënderbeut, por në Korçë nuk duan të nënvlerësojnë kundërshtarin, ndërsa mendojnë edhe për takimin në fundjavë ndaj Tiranës.

Barazimi ndaj Bylisit?”Shumë raste të shpërduar dhe mund t’i qajmë këto dy pikë që lamë me Ballshin. Më gëzon fakti që ekipi prodhon raste dhe me pak qetësi para portës mund të kishim fituar thellë”.

Besa në Kupë? “Kemi një rezultat të mirë 0-2, por nuk duhet të nënvlersojmë kundërshtarin pasi në futboll ndodhin gjëra të parashikueshme. Duhet të jemi të përqendruar e ta kalojmë këtë tur”.

Tirana në fundjavë? “Nuk kemi shfaqur probleme me ekipet e sipërme të tabelës, por me ato poshtë. Për ne ndeshjet me ekipet sipër nesh ka një motivim plus dhe nuk ka shumë për të menduar. Do të shkojmë në Tiranë për rezultat pozitiv”, u shpreh Pollozhani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: