Connect with Us

Në dyshim ndaj Tiranës, Dejvi Bregu gëzon tifozët e Skënderbeut

Sport

Në dyshim ndaj Tiranës, Dejvi Bregu gëzon tifozët e Skënderbeut

Publikuar

-

Dejvi Bregu do të jetë gati për ndeshjen e së shtunës ndaj Tiranës. Sulmuesi vlonjat u dëmtua në ndeshjen ndaj Bylisit, por shtrëngoi “dhëmbët” duke luajtur deri në fund.

Po lojtari duket se është dëmtuar disi më shumë ngaqë luajti deri në fund dhe po zhvillon një fazë riaftësuese përveç stërvitjes me skuadrën. Prania e tij në sfidën ndaj bardhebluve nuk është rrezik dhe një gjë e tillë është konfirmuar nga vetë lojtari në Instagram dhe fizioterapisti Ervin Kapaj që merret kryesisht me lojtarët e dëmtuar, shkruan “Newsport.al”.

“Bregu do të jetë gati të shtunën”, shkruhet në postimin e Kapajt në Instagram dhe më pas e shpërndarë edhe nga vetë lojtari. Me shumë mundësi trajneri Daja duket se do ta lëri pushim në ndeshjen e Kupës për të mos e rrezikuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: