Connect with Us

Njëra me Milanin, tjetra me Interin/ Dy bukuroshet shqiptare ndezin atmosferën në “San Siro”

Seria A

Njëra me Milanin, tjetra me Interin/ Dy bukuroshet shqiptare ndezin atmosferën në “San Siro”

Publikuar

-

Në derbin e Madoninës që u luajt ditën e djeshme me fitues Interin, nuk kishte yje vetëm në fushë, por edhe jashtë saj, diku në tribuna. Erjona Sulejmani dhe Rike Roçi njihen si dashamirëse të lojës së futbollit dhe të dyja nuk harrojnë të frekuentojnë as stadiumet, ashtu siç kanë mbrëmjen e djeshme.

Të dyja kanë qenë në “San Siro” për të ndjekur një nga ndeshjet më të bukura të botës. Dy bukuroshet kanë postuar video dhe foto nga momentet e tyre në derbin e Milanos dje, ku duket se e kanë ndierë shumë atmosferën.

Edhe pse ishin bashkë, ato bëjnë tifo për skuadra të ndryshme. Prania e Erjonës duket se i ka dhënë fat Interit, skuadrës së preferuar të ish-bashkëshortes së Xhemailit. Ndryshe duhet të themi për Riken, që për të mirë të Milanit do ishte më pozitive t’i ndiqte ndeshjet e kuqezinjve nga televizori.

Dy vajzat janë parë edhe më parë në stadiumet e famshme të Europës, teksa kulmin e famës e arritën në Europianin e 2016 në Francë, duke i dhënë më shumë klas ndeshjeve të Shqipërisë dhe Zvicrës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: