Connect with Us

“Nuk e thirri Italia”, Reja zbulon prapaskenat me Kumbullën: I thashë ta merrnin menjëherë

Kombëtare

“Nuk e thirri Italia”, Reja zbulon prapaskenat me Kumbullën: I thashë ta merrnin menjëherë

Publikuar

-

Marash Kumbulla është kthyer në lojtarin e preferuar nga shumë skuadra të mëdha si italiane, ashtu edhe të kampionateve të tjera elitare të Europës. Paraqitjet e tij në fushën e lojës me fanellën e Veronës e justifikojnë çdo ditë e më shumë këtë interesim të jashtëzakonshëm të shfaqur për të.

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë është ndalur të flasë për mbrojtësin kuqezi. Reja tregon se i ka thënë Napolit që ta afrojnë menjëherë 20-vjeçarin, që sipas tij ka të dhëna të përsosura. Sa i përket zgjedhjes së Kumbullës për Kobëtaren që zgjodhi të përfaqësojë, trajneri italian shprehet se një Italisë nuk i erdhi kurrë, ndërsa te Shqipëria ishte pikërisht ai që e bëri të debutonte me fanellën kuqezi.

“Te Napoli i thashë që ta marrin menjëherë Kumbullën. Ka të dhëna të përsosura, është fizikisht i fortë dhe mbi të gjitha është një djalë me seriozitet të madh. Që dy vite më parë ai duhej të përfundonte te Juventusi, por disa nga menaxherët e Hellas si dhe familjarët e tij preferuan që të qendronte te Verona për tu rritur më tepër. Shqipëria? Në Itali askush nuk e thirri dhe unë e bërë të debutante me Kombëtaren e tij”, ka thënë Edi Reja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Cana tregon si fituam ndaj Rumanisë në Europian: Bëjeni për mua

Publikuar

-

Nga

Lorik Cana ka qenë i ftuar në “Fan Zone”, atje ku ka rrëfyer edhe eksperiencën me Shqipërinë në Europianin e Francës. Më saktësisht atë ndeshje të fituar ndaj Rumanisë me rezultatin 1-0, ndërsa kapiteni legjendar ia kishte lënë si porosi djemëve të Kombëtares: “Bëjeni të mundur që të mos jetë ndeshja e fundit për mua”. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Emanuele Ndoj tërbon shokun e skuadrës: Nuk më la të investoja…

Publikuar

-

Nga

Emenuele Ndoj kaloi një fillimsezoni shumë të vështirë pas debutimit në Serinë A, duke qenë se dëmtimi e mbajti gjatë larg fushave të futbollit, por pasi ai u rikuperua plotësisht dhe luajti 8 minuta edhe ndaj Juventusit në mars, fati deshi që kampionati të ndalej si rrjedhojë e makthit të COVID-19. Por ndërkohë, mesfushori i […]

LEXO TE PLOTE