Connect with Us

Nuk kanë fund çudirat, klubi shqiptar emëron tifozin drejtor teknik

Sport

Nuk kanë fund çudirat, klubi shqiptar emëron tifozin drejtor teknik

Publikuar

-

Klubi I Kategorisë së Parë, Tërbuni Pukë ka bërë ndryshime në stafin drejtues të tij. Pukjanët I kanë besuar vendin e drejtorit teknik, Alfons Gjergjit. Gjergji është një emër I njohur pranë klubit, pasi më parë ka qenë pjesë e tifozërisë “Ultras Shqiponjat e Veriut”.

“Do mundohet dhe besoj se do të bëj më të mirën për ekipin e qytetit tonë”, kanë qenë fjalët e presidentit të ekipit të Tërbunit, Gjon Gjonaj.

Klubi pukjan aktivizohet në Kategorinë e Parë (A) dhe ndodhet në vendin e 7 të renditjes me 13 pikë. Në javën e fundit Tërbuni arriti të fitonte përballjen direkte me Veleçikun e vendit të 8-të me rezultatin 2-1. Javën që vjen do të përballen në transfertë me Egnatian, ndërsa objektivë e klubit është qëndrimi në Kategorinë e Parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: