Connect with Us

Përcaktohet zyrtarisht axhenda e javës së 22-të/ Një ndeshje të shtunën dhe katër të dielën

Sport

Përcaktohet zyrtarisht axhenda e javës së 22-të/ Një ndeshje të shtunën dhe katër të dielën

Publikuar

-

Java që lamë pas në Kategorinë Superiore, nuk pati surpriza të mëdha. Kukësi, Tirana dhe Partizani nuk lëshuan pe dhe tashmë presin sfidat e radhës.

Në javën e 22-të të kampionatit shqiptar do të ketë përballje interesante. Takimet do të luhen në dy ditë, në datat 15 dhe 16 shkurt. Të shtunën do të zhvillohet vetëm një takim, ai mes Tiranës dhe Skënderbeut, që do të startojë në orën 17:00.

Ndërsa të dielën do të zhvillohen dhe katër takimet e tjera. Në orën 14:00, do të nisin sfidat: Luftëtari-Flamurtari, Bylisi-Kukësi dhe Laçi-Partizani. Ndërkaq përballja e fundit do të jetë ajo mes Teutës dhe Vllaznisë, që do të mbyllë javën e 22-të të Kategorisë Superiore.

AXHENDA, JAVA 22:

TË SHTUNËN

Tirana-Skënderbeu 17:00

TË DIELËN

Luftëtari-Flamurtari 14:00

Bylisi-Kukësi 14:00

Laçi-Partizani 14:00

Teuta-Vllaznia 17:00

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: