Connect with Us

Po i shënove Juventusit, firmos me ta/ A do ndodhë edhe me Marash Kumbullën?

Seria A

Po i shënove Juventusit, firmos me ta/ A do ndodhë edhe me Marash Kumbullën?

Publikuar

-

Ishte nata e 3 prillit 2018… Kristiano Ronaldo ekzekutonte një roveshatë spektakolare në “Allianz Stadium”, me të cilën firmoste eliminimin e Juves nga Liga e Kampioneve. Pavarësisht kësaj, i gjithë stadiumi në këmbë për portugezin që falënderon me dorën në zemër dhe vetëm pak muaj më pas vjen firma me bardhezinjtë.

Ndërkohë, më 16 prill 2019, sërish në Torino, luhej ndeshje e kthimit e çerekfinaleve të Champions-it. Juventusi i dëshpëruar për të mos lënë ndeshjen të shkojë në kohën shtesë sheh Matajs De Ligtin të fluturojë mbi të tjerët me kokë dhe i jep fitoren 2-1 Ajaksit.

Bardhezinjtë eliminohen nga turneu, por moda e një sezoni më parë përsëritet, pasi ndëshkuesi i radhës i “Zonjës së Vjetër”, vetëm pak muaj më pas, sfilon me bluzën e Juves përpara gazetarëve.

Por a mund të përsëritet kjo profeci edhe me Marash Kumbullën?

Fundja, edhe pse goli iu anulua, ishte sërish falë shqiptarit (fitoi penalltinë deçizive) që Verona e përmbysi dhe i shkaktoi shumë dëme Juves… Le të presim verën dhe do e zbulojmë…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: