Connect with Us

Presioni te Kukësi, Gjici: Çunat e dinë rrugën se ku janë futur

Sport

Presioni te Kukësi, Gjici: Çunat e dinë rrugën se ku janë futur

Publikuar

-

Kukësi arriti që të fitonte ndeshjen ndaj Laçit me përmbysje në shifrat 3-1, duke e rimarrë kreun e Superiores që më herët i përkiste Tiranës. Një kalendar i vështirë është për verilindorët që do të shkojnë në transfertën e Ballshit dhe më pas do të luajnë kundër bardhebluve në ndeshjen direkte.

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, shprehet se presioni është i gjithi mbi veten dhe se Kukësi nuk sheh askënd tjetër. Ndërsa kur flitet për takimet e radhës, lojtarët e dinë më së miri rrugën që kanë marrë.

“Presioni është mbi veten dhe nuk merremi me askënd tjetër. Vendi i parë do të ndërrohet shumë herë derisa të shkëputemi. Për momentin nuk e kemi marrë këtë shkëputje, jemi vetëm një pikë larg. Tani kemi dy ndeshje shumë të vështira që na presin, por ne jemi të aftë për t’i përballuar. Çunat e dinë rrugën se ku janë futur të fitoreve dhe duhet të jemi me këmbë në tokë, jo euforik. Pastaj rezultatet do të vijnë”, ka thënë Safet Gjici.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: