Connect with Us

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, ja kur luhen sfidat e kthimit

Sport

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, ja kur luhen sfidat e kthimit

Publikuar

-

Disa prej skuadrave kanë marrë një avantazh në sfidën e parë, për të kaluar në fazën tjetër, por asgjë nuk ka përfunduar, pasi kanë mbetur edhe 90 minuta të tjera.

Një nga takimet më interesante, është ajo mes Partizanit dhe Besëlidhjes, pasi kampionët duhet të bëjnë përmbysjen e madhe, por vetëm e thjeshtë nuk do të jetë. Ndërkaq edhe Laçi kërkon të bëjë të njëtën gjë ndaj Bylisit, pasi ka humbur ndeshjen e parë 2-0 në Ballsh.

Ndërsa Skënderbeu, Tirana, Kukësi dhe Teuta kanë marrë rezultate, që i lënë disi të qeta në ndeshjen e kthimit.

Ndeshjet e kthimit:

GRUPI A

TË MËRKURËN

Partizani-Besëlidhja (0-3) (C1) (në “Elbasan Arena”)

Teuta-Erzeni (3-1 (C2)

Flamurtari-Vllaznia (2-2) (C3)

Tirana-Kastrioti (3-1 (C4) (në “Selman Stërmasi”)

* të gjitha ndeshjet luhen në orën 13:30

GRUPI B

TË MËRKURËN

Skënderbeu-Besa (2-0) (T2)

Kukësi-Lushnja (1-0) (T1) (në Pezë-Helmes)

Luftëtari-Apolonia (0-3) (T4)

Laçi-Bylisi (0-2) (T3)

* të gjitha ndeshjet luhen në orën 13:30

TURI ÇEREKFINAL

GRUPI A: C4-C1, C3-C2

GRUPI B: T4-T1 T3-T2

* ndeshjet e para luhen më 18 mars;

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE