Connect with Us

Situata kaotike, Flamurtari gjen zgjidhje për të shpëtuar sezonin

Sport

Situata kaotike, Flamurtari gjen zgjidhje për të shpëtuar sezonin

Publikuar

-

Flamurtari është duke kaluar situatën më të keqe në histori, teksa renditet në vendin e fundit të klasifikimit pas 21 ndeshjeve të luajtura. Problemet financiare dhe bllokimi i merkatos nga FIFA, kanë bërë që klubi i traditës të jetë me një këmbë në Kategorinë e Parë. Drejtuesit e kuqezinjve po mendojnë të “shpëtojnë” sezonin duke kthyer sytë nga Kupa e Shqipërisë.

Vlonjatët kanë barazuar 2-2 ndaj Vllaznisë në “Loro Boriçi” dhe kanë një shpresë të madhe për kalimin në turin e radhës. Kupa mbetet shpresa e madhe e vlonjatëve, që këtë sezon kanë siguruar vetëm gjashtë pikë, nga po kaq barazime në kampionat. Mesjava i sheh djemtë e Troisit në ndeshjen e kthimit në Vlorë. Flamurtari është duke kaluar periudhën më të errët në histori, teksa nuk ka gjetur fitoren në asnjë ndeshje gjatë këtij sezoni.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: