Connect with Us

“S’ka më të mirë se ai”, tifozët nuk e braktisin trajnerin Mezani

Sport

“S’ka më të mirë se ai”, tifozët nuk e braktisin trajnerin Mezani

Publikuar

-

Tifogrupi përfaqësues i Gjilanit “Skifterat” mbrojtën trajnerin e skuadrës së tyre Gentian Mezani pasi disa prej tifozëve të këtij ekipi shprehën pakënaqësi ndaj ish-trajnerit të Luftëtarit, Laçit dhe Flamurtarit për eliminimin nga Drenica në Kupën e Kosovës.

Në faqen zyrtare, “Skifterat” hodhën poshtë zërat e disa prej tifozëve të pakënaqur me paraqitjen e Gjilanit në ditët e fundit dhe këmbëngulin që Mezani të qëndrojë deri në realizimin e objektivit të fitores së titullit kampion.

Gjilani ndodhet në vendin e dytë në IPKO Superliga 2 pikë pas Ballkanit dhe është konfirmuar si njëra prej ekipeve pretendente për trofeun e kampionatit.

Reagimi i “Ultras Skifterave”:

Nuk duam trajner tjetër !

Demantojmë portalet dhe gazetat online të cilat në publikimet e tyra kanë apostrofuar komente të rrjeteve sociale si bazë për të ngritur kërkesa të paqena në emër të tifogrupit tonë.

Të gjitha këtyre mediave që për qëllim kanë të përqajnë familjen tonë ua riktheksojmë se vazhdojmë të mbështesim klubin dhe besimin që i ka dhënë trajnerit dhe lojtarëve.

Nuk është më i miri, por më të mirë nuk ka!

Na pritni edhe ma t’fortë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: