Connect with Us

Titullar fiks te Tirana, nuk do e besoni çfarë stërvitje ekstra bën Agustin Torrasa

Sport

Titullar fiks te Tirana, nuk do e besoni çfarë stërvitje ekstra bën Agustin Torrasa

Publikuar

-

Tirana e Emanuel Egbos vazhdon mrekullinë javë pas jave teksa tashmë ka regjistruar tetë fitore radhazi duke përfshirë edhe triumfin në Kupë. Bardheblutë falë ecurisë perfekte janë rikthyer pretendentë seriozë për titullin, ndërsa aktualisht renditen në vendin e dytë me një pikë më pak se Kukësi kryesues.

Por, suksesi nuk ka ardhur vetëm nga rastësia por edhe nga puna e vazhdueshme e teknikut Egbo me të besuarit e tij. Një nga ato futbollistë që ka shkëlqyer nën drejtin e nigerianit të shqiptarizuar, ka qenë Agustin Torasa. Argjentinasi ka rigjetur formën optimale dhe duket ai i kohëve të arta kur aktivizohej me Partizanin. Fantazisti ka marrë përsipër organizimin e ofensivës, ndërsa ka bërë që të mos ndjehet mungesa e Edon Hasanit, i cili këtë periudhë ka qenë i detyruar të qëndrojë jashtë fushave për shkak dëmtimi.

Por, forma e Torasës duket se vjen edhe nga puna individuale e 31-vjeçarit. Këtë e ka zbuluar nëpërmjet një video shoku i tij i skuadrës, Elton Kale. Braziliani ka postuar në Instagram argjentinasin i cili vazhdon disa vrapime relaksuese edhe pse seanca stërvitore kishte përfunduar. Dhe, sakrifica e Torasës është duke u justifikuar në fushë me paraqitjet e nivelit të lartë duke u kthyer në thelbësor për Tiranën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: