Connect with Us

VIDEO/ Fantastik Cikalleshi, i shënon gol Selmanit në kampionat

Kombëtare

VIDEO/ Fantastik Cikalleshi, i shënon gol Selmanit në kampionat

Publikuar

-

Sokol Cikaleshi ka qenë protagonist kryesor me skuadrën e tij, Akhisarspor ditën e sotme, në ndeshjen ndaj Menemenspor, dy aktivizohen dy shqiptarë të tjerë, David Domgjoni dhe Gentjan Selmani.

Ndeshja përfundoi në barazim 2-2, ku një nga golat u shënua nga Cikalleshi. Ky i fundit në minutën e 67’, pasi bën disa lëvizje të bukura në zonën e kundërshtarëve, gjuan bukur topin dhe e çon në rrjetë duke mposhtur portierin Selmani.

Një gol shumë i bukur nga sulmuesi shqiptar, por nuk i vlejti ekipit të tij për të marrë fitoren, pasi miqtë realizuan dy herë me Yildirim dhe Boztepe, duke barazuar rezultatin.

Me këtë barazim, Akhisarspor renditet në vendin e 6-të me 29 pikë, ndërsa Menemenspori në vendin e 8-të po ashtu me 28 pikë.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Cana tregon si fituam ndaj Rumanisë në Europian: Bëjeni për mua

Publikuar

-

Nga

Lorik Cana ka qenë i ftuar në “Fan Zone”, atje ku ka rrëfyer edhe eksperiencën me Shqipërinë në Europianin e Francës. Më saktësisht atë ndeshje të fituar ndaj Rumanisë me rezultatin 1-0, ndërsa kapiteni legjendar ia kishte lënë si porosi djemëve të Kombëtares: “Bëjeni të mundur që të mos jetë ndeshja e fundit për mua”. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Emanuele Ndoj tërbon shokun e skuadrës: Nuk më la të investoja…

Publikuar

-

Nga

Emenuele Ndoj kaloi një fillimsezoni shumë të vështirë pas debutimit në Serinë A, duke qenë se dëmtimi e mbajti gjatë larg fushave të futbollit, por pasi ai u rikuperua plotësisht dhe luajti 8 minuta edhe ndaj Juventusit në mars, fati deshi që kampionati të ndalej si rrjedhojë e makthit të COVID-19. Por ndërkohë, mesfushori i […]

LEXO TE PLOTE