Connect with Us

Video/ “Rama ik” edhe në derbin Inter-Milan

Seria A

Video/ “Rama ik” edhe në derbin Inter-Milan

Publikuar

-

Interi fitoi mbrëmë 4-2 ndaj Milanit, në një derbi të çmendur që do të mbahet mend gjatë. Në një ndeshje të tillë nuk ka si të mungojnë edhe tifozët shqiptarë në stadium, pasi dihet pëlqimi që kemi ne si popull për ekipet e mëdha të Italisë.

Një episod tejet interesant është ai edhe kur dëgjohen thirrjet “Rama ik”, pas krahëve të Lautaro Martinez dhe të dashurës së tij. Ylli argjentinas ishte i pezulluar për këtë ndeshje dhe e ndoqi nga tribuna. Në një moment që e dashura e tij po bëntë video dëgjohet mesazhi i një tifozi shqiptar drejtuar kryeministrit tonë. /CNA.al

“Pershendetje joq. Video nga e dashura e nje nder futbollisteve me te mire dhe kjo ka ndodhur ne derbyn e milanos dhe deghohet dikush me nje perl😂😂 "rama ik"

Gepostet von JOQ Albania am Sonntag, 9. Februar 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: