Connect with Us

VIDEO/ Sadiku hero te Malaga, edhe goli i fitores mban firmën e shqiptarit

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku hero te Malaga, edhe goli i fitores mban firmën e shqiptarit

Publikuar

-

Armando Sadiku ka vendosur të bëhet udhëheqësi i Malagës në këtë sezon të vështirë që po kalon skuadra. Sulmuesi ia doli edhe në mbrëmjen e djeshme të gjente rrugën e rrjetës, (goli numër 10) teksa barazoi shifrat nga pika e bardhë e penalltisë në momentin që të tijtë ishin në disavantazh ndaj Numancias.

Por, Malaga nuk ishte e kënaqur me barazimin në shtëpi, ndaj vazhdoi të shtynte për të gjetur golin e triumfit. Një gol i cili erdhi vetëm në minutën e 90, ku sërish protagonist u bë futbollisti i Kombëtares. Pas një harkimi në zonë, Sadiku provoi të godiste me kokë nga një kënd i vështirë por realizimi nuk i doli sipas parashikimeve, megjithatë elbasanasi shkaktoi aq rrëmujë në zonën e kundërshtarëve, sa sfera përfundoi në këmbët e Adrian i cili nga fare pranë portës nuk e pati të vështirë të tundte rrjetën.

Kështu, Malaga mori pikët e plota dhe merr frymë në klasifikim duke iu larguar disi zonës së ftohtë, ndërsa Sadiku është shndërruar në liderin e ekipit, ndërkohë që në këtë sfidë sërish Keidi Bare nuk ia doli të zbriste në fushë për shkak të një dëmtimi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: