Connect with Us

100 vjetori i krijimit, Tirana publikon logon e re

Sport

100 vjetori i krijimit, Tirana publikon logon e re

Publikuar

-

Klubi i Tiranës njoftoi përpara disa minutash se është përzgjedhur logoja (simboli) që do të përdoret gjatë aktivitete sportive dhe ditët festive me rastin e 100-vjetorit të themelimit të 24-herë kampionëve të Shqipërisë.

bardheblutë publikuan logon e dizejnuar nga Florian Sallo.

Dita e sotme përkon me 100-vjetorin e shpalljes së Tiranës kryeqytet të Shqipërisë, ndërsa logoja e re do të përdoret në të gjitha festat e këtij historik.

Njoftimi i Tiranës:

KF Tirana falenderon te gjithe tifozet per punimet e shumta qe kane sjelle per logon e 100-vjetorit te klubit.

Ne kuader te pergatitjeve per kete vit jubile, KF Tirana ka ngritur nje grup pune me figura te njohura, kontribues nder vite per historine e klubit dhe qytetit.

Ish drejtues, gazetar, fotograf, autore librash, njohes te historise se klubit si dhe personalitete te qytetit te Tiranes, jane pjese e ketij grupi pune qe ka pergatitur nje kalendar festiv per 100-vjetorin e KF Tiranes.

Mes tre punimeve me te mira, eshte perzgjedhur logo e punuar nga Florian Sallo. Kjo do te jete logo zyrtare qe do te perdoret ne te gjithe ditet festive te ketij viti jubile.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: