Connect with Us

400 herë më shumë se para pak muajsh, nuk do e besoni sa vlen sot Marash Kumbulla

Seria A

400 herë më shumë se para pak muajsh, nuk do e besoni sa vlen sot Marash Kumbulla

Publikuar

-

E besoni apo jo, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, vlen 400 herë më shumë se para pak muajsh.  Vlera kartonit të talentit  ka pësuar një rritje stratosferike, pas formës të shkëlqyer që mbrojtësi po kalon në Serinë A.

Vetëm gjysëm sezoni i ka mjaftuar 20-vjeçarit që të shpalosë talentin e tij, duke zgjuar interesin e shumë klubeve të mëdha Europiane. Sipas “La Gazzeta Dello Sport”, vlera e Kumbullës nga 75 mijë euro ka shkuar në 30 milionë euro.

Nuk është çudi, që me këto rritme, në fund të sezonit, kjo vlerë të jetë dyfishuar, duke e shndërruar Marashin në një nga mbrojtësit më të shfrenjtë të momentit në Serinë A.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Po më lajmërojnë çdo ditë për miqtë e mi të vdekur”, rrëfimi rrënqethës i ndihmësit të Rejës

Publikuar

-

Nga

Zv/trajneri i Shqipërisë Serxho Porrini rrëfen se shumë miq të tij po humbasin jetën për shkak të koronavirusit në Itali. Ish-futbollisti i Juventusit, i cili ka humbur në këtë katastrofë natyrore edhe njërin prej kushërinjve të tij, këmbëngul që ky sezon të shtyhet për vitin e ardhshëm duke e konsideruar si “të sforcuar dhe të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Publikuar

-

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai është mbyllur këto kohë, por sulmuesi i Napolit ka vendosur ta shfrytëzojë për trupat mjekësore të Katoëice në Poloni. Iniciativa ka qenë e Jessicas, e cila ka hedhur idenë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE