Connect with Us

Armand Duka iu bën presion arbitrave, presidenti i Bylisit tregon prapaskenat

Sport

Armand Duka iu bën presion arbitrave, presidenti i Bylisit tregon prapaskenat

Publikuar

-

Agron Kapllanaj, një prej vëllezëve që kanë nën administrim klubin e Bylis, ka zbuluar se ka komunikuar me presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, pas akuzave që klubi nga Ballshi ka bërë lidhur me arbitrimet në ndeshjet e fundit. I ftuar në “Procesi Sportiv”, Kapllanaj ka rrëfyer se Armand Duka ka bërë një mbledhje me arbitrat duke iu bërë presion që të kthehen në rrugën e drejtë.

“Po, është e vërtetë që kam komunikuar me presidentin e Federatës dhe më ka siguruar se asgjë nuk ka tendecioze, gjë që unë nuk e kam vënë në dyshim. Më ka premtuar se është në kontakt dhe ka pasur takime me arbitrat, ku ka ndikuar edhe ai me atë presionin e vet që t’i rikthehen rrugës së drejtë dhe të mos ndëshkojnë. Nuk është qëllimi i ndëshkimit, sepse siç është ndëshkimi i arbitrit ndodh edhe me arbitrat. Arbitrat i ndëshkon Federata. Pra ne kemi parë shumë arbirtra edhe me stemën e FIFA-s që nuk kanë arbitruar, pra do të thotë që kanë marrë ndëshkimet e tyre për shkak të gabimeve”, tha mes të tjerash Agron Kapllanaj

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: