Connect with Us

Barcelona apo Bayern?/ Coutinho merr vendimin final

BundesLiga

Barcelona apo Bayern?/ Coutinho merr vendimin final

Publikuar

-

Sulmuesi brazilian Philippe Coutinho ka shprehur dëshirën e tij të qëndrojë te skuadra e Bayern Mynih edhe sezonin tjetër. Këtë dëshirë lojtari ia ka paraqitur edhe përfaqësuesve të të dyja klubeve, atij bavarez dhe aij spanjoll, të Barcelonës.

Lojtari erdhi te Bayern në formë huazimi verën e kaluar nga Barcelona. Gjithsesi, në Gjermani nuk janë të bondur nëse do ta mbajnë Coutinho edhe një sezon apo do ta kthejnë pas. Bayern ka një klauzolë për ta blerë lojtarin, por nuk nxiton ta bëjë këtë gjë.

Për këtë arsye, sipas “Bild”, palët janë kanë nisur kosultimet dhe bisedimet për të zgjhidhur këtë ngërç. Coutinho ka një klauzolë të lartë blerje, 120 milionë euro, por Barcelona mund të ulë pretendimet, duke qenë se kjo është edhe dëshira e lojtarit, të qëndrojë në Mynih.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: