Connect with Us

Befason Teuta, afron 2 ish-futbollistë të njohur

Sport

Befason Teuta, afron 2 ish-futbollistë të njohur

Publikuar

-

Klubi i Teutës ka bërë disa ndryshime pas largimit nga pankina e trajnerit Bledi Shkëmbi. Tashmë në organikën e klubit durrsak, gjithashtu dhe në ndihmë të teknikut Edi Martini janë dy emra të rinj. Ish futbollisti i njohur i Teutës, Bledar Hodo, i cili ka luajtur në pozicionin e mesfushorit defensiv do të jetë krahu i djathtë i trajnerit Martini, duke bërë rolin e ndihmës trajnerit. Ndërsa në valën e ndryshimeve preket dhe trajneri i portierëve, i cili në vazhdim do të jetë Bledian Rizvani dhe ky një ikonë e klubit bregdetar.

Lajmin e ka bërë vet klubi i Teutës me anë të një njoftimi për mediat, ndërsa mes të tjerash deklaron dhe largimin e Gentian Begejës (ish zv. trajneri) dhe Alfred Osmanit (ish trajneri i portierëve) nga rolet që kishin pranë klubit.

Njoftimi i Klubit të Teutës:

Teuta ka zyrtarizuar edhe dy anëtarët e rinj të stafit teknik,që do të jenë Bledar Hodo dhe Bledian Rizvani, të cilët kompletojnë stafin blu, sepse gjejnë aty edhe përgatitësin atletik, Eduard Salillari.Edi Martini do të ketë si krahun e djathtë në pankinë një emër të njohur të futbollit durrsak, pikërisht Bledar Hodo. Ndersa trajneri i portierëve, do jetë Bledian Rizvani.

Teuta me këtë rast falenderon Gentian Begejan, dhe Alfred Osmanin, për emocionet dhe punën e tyre me ekipin gjatë kesaj kohe që ishin pjesë e Teutës dhe i urojmë suksese në karrierën e tyre.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: