Connect with Us

Dikur luante te Man. City dhe Reali, sot përfundon atje ku nuk e priste askush

Sport

Dikur luante te Man. City dhe Reali, sot përfundon atje ku nuk e priste askush

Publikuar

-

Adebayor është zyrtarisht lojtari më i ri i Olimpia Asuncion, një ndër klubet më historik të Paraguait. Togolezi është prezantuar me mjaft bujë ditën e sotme.

35-vjeçari do të gjejë një njohje të vjetër në ekip. Bëhet fjalë për sulmuesin legjendar Roque Santa Cruz, i cili edhe pse 38 vjeç vijon të shënojë gola ashtu siç bënte vite më parë. Dy sulmuesit kanë qenë shokë ekipi edhe te Manchester City për disa vite.

Përveç Cityt, Adebayor ka luajtur edhe për ekipe të tjera të mëdha si Arsenal, Real, Tottenham etj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: