Connect with Us

E thotë pas shumë vitesh/ Ronaldo zbulon bisedën që e detyroi të largohej nga Interi

Seria A

E thotë pas shumë vitesh/ Ronaldo zbulon bisedën që e detyroi të largohej nga Interi

Publikuar

-

Luis Nazario De Lima, i njohur nga të gjithë si Ronaldo, është kthyer të flasë për largimin e tij nga Interi, skuadër me të cilën luajti nga 1997-ta deri në 2002-shin.

“Isha mirë tek Inter dhe në Milano, ndieja një dashuri të pakushtëzuar nga të gjithë tifozët, por nuk mund të vazhdoja për shkak të trajnerit që kishim”, ka thënë Fenomeni në një intervistë për faqen e La Liga-s.

“Herën e vetme që fola me Morattin në lidhje me këtë çështje, i thashë: ‘President, nuk mund të vazhdoj me këtë trajner: ose do ta largoni, pse do të largohem unë’. Fatkeqësisht, historia ime me Interin u mbyll keq: ai zgjodhi Cuperin para meje”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: