Connect with Us

Edi Reja tregon si ia mori Kumbullën Italisë

Kombëtare

Edi Reja tregon si ia mori Kumbullën Italisë

Publikuar

-

Marash Kumbulla është një nga talentet që ka spikatur këtë sezon në Serie A, teksa me paraqitjet e tij ka tërhequr vëmendjen e ekipeve të mëdha.

Për mbrojtësin e Kombëtares është ndalur të flasë edhe tekniku kuqezi, Edi Reja.

Ky i fundit në një intervistë të dhënë për mediat italiane është shprehur se ia ka sugjeruar lojtarin Napoli, teksa zbulon edhe një prapaskenë përsa i përket të kaluarës së 20-vjeçarit.  “Napolit i thashë ta marrin menjëherë Kumbullën, ai është i përsosur, fizikisht i fortë dhe një djalë me shumë seriozitet.

Dy vjet më parë ai do të kishte kaluar te Juventusi, por disa nga drejtuesit e Veronës dhe familja e tij vendosën që ai të qëndrojë, për tu rritur më shumë. Ftesa te Shqipëria? Në Itali nuk e thirri askush dhe unë e thirra te Shqipëria, për të debutuar më pas.”, u shpreh Reja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: