Connect with Us

“Ekipet do ndalin lojën dhe do nxjerrin celularin”, Jemini kundër VAR-it shqiptar

Sport

“Ekipet do ndalin lojën dhe do nxjerrin celularin”, Jemini kundër VAR-it shqiptar

Publikuar

-

Pas ndeshjes shumë të kontestueshme mes Vllaznisë dhe Bylisit, ku u anulua një penallti me ndihmën e pamjeve filmike nëpërmjet celularit edhe në ndeshjen mes Tiranës dhe Vllaznisë është parë vëzhguesi me celular përpara, duke ndjekur ndeshjen. Pas kësaj ka reaguar ish-arbitri Lorenc Jemini. Për emisionin Procesi Sportiv ai e deklaron gabim të madh këtë veprim.

“Kjo është shumë e gabuar e ndoshta duhet të kërkosh ndjesë se një javë më parë për rastin e Shkodrës thashë se delegati nuk e sheh në celular ndeshjen. Por nëse këta mbajtën celular e shikojnë ndeshjet aty është shumë e gabuar. Aty vëzhguesi duhet të rrijë lart në tribunë, aty rri arbitri katërt se ata letra që shihen aty janë të zëvendësimeve. Dhe arbitri i katërt mund ta shikojë aty rastin nuk ka pse të duket normale.

Edhe vëzhguesi duhet ta shohë ndeshjen e përsëritjet për qejfin e vet në shtëpi në darkë, jo aty se krijohet precedenti që u krijua dhe me të vërtetë po përforcohet që me të vërtet t ka parë delegati pamjet në celular javën e kaluar. Thamë nuk ndodh, ja po ndodh. Nuk kisha pamje në Ballsh e nga gjyqtarët mësova se e ndryshoi gjyqtari i katërt. Por nëse ka marrë indicie nga celulari është shumë e gabuar dhe nuk duhet të ndodhë më. Në një rast të tillë një ekip ndal lojën, nxjerr celularin e ndalon. Ai person që rri aty nuk është i autorizuar për të parë atë, është e gabuar se ka kushte dhe nuk e ka në asnjë rregullore”, përfundoi ish-arbitri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: