Connect with Us

Futi në “xhep” yjet e Juventusit, Kumbulla merr vlerësimin e madh nga mediat italiane

Kombëtare

Futi në “xhep” yjet e Juventusit, Kumbulla merr vlerësimin e madh nga mediat italiane

Publikuar

-

Mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla shkëlqeu në triumfin 2-1 ndaj Juventusit. Gol i anuluar, penallti e fituar dhe saktësia kirurgjikale në duelet me bardhezinjtë, e shndëruan djaloshin shqiptar në një nga mbrojtësit më të komentuar të javës në Serinë A.

“Tuttomercatoweb”, ka publikuar ditën e sotme edhe formacionin më të mirë të javës që sapo lamë pas, ku nuk mund të mungonte talenti shqiptar. Mes më të mirëve, nuk mund të mungonin 4 futbollistë nga derbi. Bëhet fjalë për De Vraj, Vesino, Brozoviç dhe Ibrahimoviç.

FORMACIONI MË I MIRË I JAVËS SIPAS “TMW”:

Në portë:  Lukaz Skorupski (Bolonja)

Në mbrojtje: Davide Faroni (Verona), Marash Kumbulla (Verona), Stefan De Vraj (Inter)

Në  mesfushë: Robin Gosens (Atalanta), Matias Vesino (Inter), Ruslan Malinovski (Atalanta), Marselo Brozoviç (Inter), Gaston Ramirez (Sampdoria)

Në sulm: Zllatan Ibrahimoviç (Milan), Xhanluka Lapadula (Leçe).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: